Febelfin ontwikkelde voor leerkrachten enkele workshops die leerkrachten zelfstandig kunnen geven. Elk pakket bevat heldere uitleg, bijhorende speaking notes, realistische cases, interactieve oefeningen en een quiz.
Deze workshop biedt jongeren een toegankelijke introductie tot de wereld van sparen en beleggen. Aan de hand van herkenbare voorbeelden, interactieve oefeningen en reflectievragen leren ze wat sparen en beleggen precies inhoudt, waarom het zinvol is, en waarop ze best letten voor ze eraan beginnen.
De sessie maakt abstracte financiële concepten tastbaar en toont hoe gebeurtenissen in de wereld – zoals handelsoorlogen of beursdalingen – een impact kunnen hebben op hun geld.
De workshop is ontwikkeld met het oog op zelfstandige lesgeving door leerkrachten en bevat duidelijke uitleg, realistische cases en een quiz, volledig afgestemd op de leefwereld van jongeren.
De workshop sluit aan bij de eindtermen voor financiële competenties binnen het vakgebied mens en samenleving, socio-economie, en PAV. De workshop helpt leerkrachten om deze doelen te realiseren door jongeren inzicht te geven in: